Kurs haftu geometrycznego

Haft geometryczny pozwala tworzyć wzory lini, kół, rzutów figur. Jaki jest sekret? TKANINA! Zupełnie inna niż tradycyjna Aida. Nowy sposób tkania sprawia, że tworzą się na niej małe „mostki”, pod któymi przewleka się igłę z kolorowymi nićmi. To bardzo łatwe! Idealną nitką do tego haftu jest DMC Pearl COtton, ponieważ jest lśniąca i nadaje wzorom wspaniały wygląd.

Wszystko jest możliwe z tkaniną GEOMETRY! Każdy wzór jest inny, dlatego możesz wybierać pomiędzy różnymi stylami: nowoczesnym, tradycyjnym, etnicznym, pop… Ale czy naprawdę musisz wybierać? Kiedy haftujesz najłatwiejszą znaną techniką, praca biegnie Ci tak szybko, że będziesz chciała spróbować ich wszystkich! Oczywistą zaletą Geometry jest możliwość haftowania poduszek, Bieżników, fatruszków, torebek, kosmetyczek…Lecz nie daj się zwieść! Haftowanie nie tylko idzie szybko i gładko, ale efekt jest wspaniały!

Zapytaj w pasmanteriach o tkaninę GEOMETRY – DM354 dostępną w kolorach: białym i 712.

Krok 1: Zrób 1 cm zakładu do wnętrza tkaniny. Zaplanuj ułożenie motywów zgodnie ze wskazaniami na schemacie. Na końcu nitki zawiąż supełek i wbijając ją od spodu przeciągnij na prawą stronę tkaniny. (rys. 1)

Krok 2: Następnie prowadź nitkę pod „mostkami” tkaniny Geometry zgodnie ze schematem (rys. 2, rys. 3)

Krok 3: Aby zakończyć przełóż igłę na lewą stronę i zawiąż supełek. (rys. 4, rys. 5)